Данска ја „скрши“ Словенија во второто полувреме

Данска ја „скрши“ Словенија во второто полувреме

пред 6 месеци

Словенечката ракометна репрезентација имаше сили за само едно израмнето полувреме, губејќи со 30:23 (14:12) од домаќинот Данска во својот прв меч на Европското првенство во ракомет.

Откако во првото полувреме ги држеа Данките на „дистанца“, Словенија осум минути не постигна гол во второто полувреме, за на крајот Данките да стигнат до 30 гола во една убедлива победа.

Ларке Педерсен уфрли шест гола, додека Кристина Јоргенсен и Трине Остегард Јенсен имаа 5 постигнати голови за Данска, додека Наташа Љепоја со пет гола беше најефикасна за Словенија.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО 2020

ГРУПА А

Франција – Црна Гора 24:23 (11:12)

Данска – Словенија  30:23 (14:12)

Share

AniWatch watch animes: The Seven Deadly Sins (https://aniwatch.pro/m/oxK) Episode 24

WCOStream watch anime online: Attack on Titan (Dub) Episode 25

Scroll to Top