Дефанзивната криза на Ливерпул се влоши – се повреди и Фабињо!

Дефанзивната криза на Ливерпул се влоши – се повреди и Фабињо!

пред 8 месеци

Јирген Клоп има голем проблем! Откако столбот на нивната одбрана, Вирџил ван Дајк доби сериозна повреда на коленото и ќе паузира речиси сигурно цела сезона, фановите на Ливерпул загрижено гледаа како Фабињо мораше да излезе од мечот со данскиот Митјиланд во ЛШ поради повреда по половина час игра.

Фабињо ја презеде улогата на „командант“ на одбраната на „црвените“ во отсуство на Ван Дајк и засега солидно се снаоѓаше на таа позиција, така што би било навистина голем проблем доколку повредата се покаже како посериозна.

Share

AniWatch animes online: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 10

AnimeFreak watch anime free: Dragon Ball (Dub) Episode 153

Scroll to Top