„Енфилд“ со прекрасно збогување со Жерар Улие

„Енфилд“ со прекрасно збогување со Жерар Улие

пред 5 месеци

Ливерпул и малкуте фанови на „Енфилд“ пред големото дерби со Тотенхем за првото место во Премиер лигата, со „You’ll Never Walk Alone“ се простија од својот поранешен тренер, Французинот Жерар Улие, кој почина во понеделникот.

Улие беше тренер на Ливерпул од 1998 до 2004 година, освојувајќи го УЕФА купот и ФА купот во 2001 година и два трофеи од англискиот Лига куп (2001, 2003).

Share

AnimeFreak watch anime dub: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 18

AnimeHeaven anime in heaven: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 7 (https://animeheaven.pro/m/znKb/ep-7)

Scroll to Top