Еурофарм Пелистер без шанси против Магдебург

Еурофарм Пелистер без шанси против Магдебург

пред 6 месеци

Еурофарм Пелистер доживеа висок пораз од 32:24 (15:9) од фаворитот Магдебург во првиот меч од осминафиналето на Европската лига на ЕХФ, со што на реваншот во Германија ќе одат само да ја одбранат честа.

Гостинскиот клуб започна со серија од 0:4, за на полувреме да се отиде со шест гола предност за нив (9:15), за и во второто полувреме бундеслигашот и освојувачот на својата група во Европската лига да го оддржува водството.

Во тимот на Жељко Бабиќ најефикасен беше Стипе Мандалиниќ со шест постигнати гола, додека три уфрли Јосип Периќ, додека за Магдебург, Омар Инги Магнусон даде дури 9 гола. Реваншот е во Германија следниот вторник.

Фото: РК Еурофарм Пелистер

Share

AnimeHeaven: Your Light: Kase-san and Morning Glories anime episode Full online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeKisa: My Hero Academia: Heroes Rising (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in animekisa

Watch Code Geass: Fukkatsu no Lelouch Picture Drama Episode 2

Hypothes: https://hypothes.is/users/gogoanimelol

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

Scroll to Top