Е ова е најголемиот фраер меѓу голманите!

Е ова е најголемиот фраер меѓу голманите!

пред 4 месеци

Алваро Хименез, голманот на младинскиот тим на шпанскиот клуб Расинг Сантандер, е или најинтелигентниот или најлудиот голман на светот.

Во текот на викендот, Хименез успеа да спаси поен за својот тим во мечот со Атлетико Перинес откако одбрани пенал на неверојатен начин. Тој клечеше на гол-линијата чекајќи го ударот на противничкиот фудбалер и некако успеа да одбрани. Секоја чест (барем за храброста).

Share

AnimeHeaven animeheaven dragon ball z: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13

4Anime 4anime reddit: One Piece (Dub) Episode 693

Scroll to Top