Жена нокаутираше маж тежок 239 килограми

Жена нокаутираше маж тежок 239 килограми

пред 5 месеци

Вакво нешто сигурно никогаш не сте виделе. Жена од 63 килограми нокаутира маж тежок 239 килограми.

Руската ММА организација „Наша работа“, ја организираше борбата помеѓу Дарина Мадзјук и Григориј Чистаков.

Мадзјук е професионалец, таа се натпреварува во бантам категоријата, додека Честаков е блогер.

Мадзјук на крајот лесно го реши мечот против човекот кој е потежок од неа 176 килограми.

 

Share

GoGoAnime gogoanime boku no hero: My Hero Academia 3 (https://gogoanime.be/m/ABWR) Episode 25

AniWatch watch anime dub: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://aniwatch.pro/m/3BjK) Episode 105

Scroll to Top