„Жешка“ божиќна честитка од Камила Џорџи

„Жешка“ божиќна честитка од Камила Џорџи

пред 4 месеци

Италијанската тенисерка, Камила Џорџи, стана Инстаграм сензација, откако својата честитка за божиќните празници ја испрати во вид на „жешка“ фотографија во долна облека на социјалните мрежи.

„Честит Божиќ“, напиша 28-годишната тенисерка на своите 280.000 следбеници на Инстаграм, добивајќи еден куп пофални коментари.

Џорџи, која е 78-рангирана тенисерка на светот, последниот меч во 2020 го одигра во Линц во средината на ноември, губејќи од Надја Подороска, додека најдобар резултат во 2020 и беше полуфиналето на домашен терен во Палермо. Џорџи во кариерата нема освоено ниту една ВТА титула, а најголем успех и е четврт-финалето на Вимблдон во 2018 година, но затоа на социјалните мрежи е вистински хит.

Share

GoGoAnime gogoanime one punch man: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 8

AniWatch aniwatch me: Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 22 (https://aniwatch.pro/m/3BjK/ep-22)

Scroll to Top