Зидан: Внимателно со Азар, неме да ризикувам уште една повреда

Зидан: Внимателно со Азар, неме да ризикувам уште една повреда

пред 4 месеци

Еден Азар ќе го пропушти и гостувањето на Реал кај Еибар. Зинедин Зидан, порачал дека не сака да ризикува со враќањето на Белгиецот.

„Не сакаме да направиме нешто глупаво. Не сакаме да избрзаме, предвреме да го вратиме. Не смееме да дозволиме повторно да се случи нешто непланирано. Се надевам дека наскоро ќе се врати во тимот, а ќе почне да игра само кога ќе биде целосно здрав. Речиси е подготвен, но не знам кога ќе се врати“, рекол Зидан.

Азар е не игра од 28.номември, тогаш на натпреварот со Алавес го повреди бутниот мускул.

Share
Scroll to Top