Зидан: Не размислувам за отказ!

Зидан: Не размислувам за отказ!

пред 11 месец

Двата порази од Шахтјор со 3-2 и 2-0 го оддалечија Реал Мадрид од нокаут-фазата, но пулените на Зинедин Зидан утре од 21 часот се имаат во своите раце. Победа против Борусија Менхенгладбах во Мадрид ги носи „кралевите“ во следна фаза.

„Знаеме каква е ситуацијата и сакаме со 3 бода да ја завршиме групната фаза. Сите мечеви се важни, но ова е посебна можност да покажеме каков тим сме. Борусија Менхенгладбах е сјајна екипа, со одличен контранапад, физички се добри и имаат сјајна техника. Потребно е утре само да функционираме како колектив“ изјави денеска тренерот Зидан.

Јавноста во Шпанија веќе полемизира за тоа дали му следува отказ на Зидан доколку Реал не ја совлада Борусија.

„Управата ќе го направи тоа што мора. Не размислувам за отказ. Единствено за што размислувам се играчите и како треба да одиграме утре“ вели Зизу.

Поради повреди, утре нема да ги има на располагање Азар, Јовиќ, Карвахал и Валверде, додека по 6 меча пауза во тимот се враќа капитенот Серхио Рамос.

Share

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Nurse Witch Komugi-chan Magikarte Special (Dub) animetv Episode Full anime websites

Watch Kenka Bancho Otome -Girl Beats Boys- Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch Doraemon: Nobita's the Night Before a Wedding animeflix Episode Full dubbed anime

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimebe

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/145099-gogoanimelol/

Scroll to Top