Ибра повторно промаши пенал, Милан победија во Болоња

Ибра повторно промаши пенал, Милан победија во Болоња

пред 12 месеци

Фудбалерите на Милан победија во Болоња со 2:1 и се одлепија од Интер на челната позиција, на пет бода. Интер вечерва, во 20.коло. ќе гостува кај Беневенто.

Милан од почтокот притисна кон голот на Болоња, а во 26.минута Леао избори пенал. Кога топката ја зеде Златан Ибрахимовиќ, на празниот стадион одекнаа зборовите на тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ: „Не знае да шутира пенали, биди мирен“.

Скорупски го одбрани пеналот, меѓутоа на одбиената топка налета Анте Ребиќ и погоди за 0:1.

Ибрахимовиќ од почетокот на сезоната нема реализирано четири удари од белата точка, три од нив на натпревари во Серија А.

По водечкиот гол играчите на Милан не реализираа неколку добри шанси, а во 55.минута добија уште еден пенал. овој пат Франк Кесие погоди за 0:2.

Конечниот резултат го постави Андреа Поли, инаку поранешен играч на милан, во 80.минута.

Share

animes online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

english dubbed anime Tokyo Revengers

ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

anime online ANIMEFLIX Naruto

anime to watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Scroll to Top