Интер во Фиренца се искачи на врвот на Серија А

Интер во Фиренца се искачи на врвот на Серија А

пред 3 месеци

Интер е новиот лидер во Серија А, барем до мечот на нивните градски ривали Милан во недела, откако на гостувањето на „Артемио Франки“ стигнаа до 2:0 победа над Фиорентина.

Николо Барела постигна апсолутно фантастичен гол во 31. минута за да обезбеди тимот на Антонио Конте да замине на одмор со 0:1 водство, по што во 52. минута, Иван Перишиќ го удвои водството, додека на голот Самир Хандановиќ имаше неколку убави интервенции за да спречи Виола да дојде до шанса.

Со трите поени, Интер сега е лидер во Серија А со 37 поени, еден повеќе од Милан, кој во недела игра со Кротоне, додека Фиорентина е на 12. место со 22 освоени поени.

Share

AnimeHeaven bleach anime heaven: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 2

AniWatch free anime: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 23 (https://aniwatch.pro/m/YXyn/ep-23)

Scroll to Top