Итудис: Евролигата го губи натпреварувачкиот карактер

Итудис: Евролигата го губи натпреварувачкиот карактер

пред 5 месеци

Евролигата од почетокот на сезоната има проблеми со позитивните тестови на коронавирусот. Поради тоа Евролигата мора да одложува и откажува натпревари. На оваа тема реагираше тренерот на ЦСКА Москва Димитрис Итудис. Грчкиот тренер смета дека мора нешто под итно да се преземи во врска со ова.

„Химки нема здрави играчи, многу заразени има во Асвел, во Зенит…Кај нас се четворица заразени. Можам да спомнам и други клубови, како Барселона. Верувајте Евролигата го губи натпреварувачкиот карактер, го губи чувството за правичност и активност“, рекол Итудис.

ЦСКА вечерва во рамките на третото коло ќе гостува во Истанбул кај Фенербахче.

Share

Watch Attack on Titan Season 2 Episode 2 at AnimePlanet food wars anime planet

Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 161 at website https://animefreak.ws anime freaks

Scroll to Top