Како погоди Гризман за триумф на Атлетико во 101.минута…

Како погоди Гризман за триумф на Атлетико во 101.минута…

пред 2 години

„Луд“ натпревар на „Ванда Метрополитано“. Немаше голови повеќе од 90 минути, а потоа Атлетико Мадрид и Порто постигнаа дури три во судиското продолжение. Во 94.минута Марио Хермосо донесе водство за Атлетико, но Матеус Урибе од пенал израмни во 97.минута.

Се играше 101.минута, кога Антоан Гризман постигна победнички гол за шпанскиот тим, а целиот стадион падна во делириум…

Share
Scroll to Top