Катар очекува еден милион гледачи на СП 2022

Катар очекува еден милион гледачи на СП 2022

пред 1 година

Организаторите на Светското првенство, кое во 2022 година ќе се одржи во Катар, очекуваат најмалку 1.000.000 гледачи од целиот свет.

Катар ќе биде последно СП на кое ќе учествуваат 32 репрезентации. Од 2026 година на Мундијалот учество ќе земат 48 репрезентации.

„Имаме две години и се надеваме дека луѓето ќе можат да дојдат во Катар. Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, пред еден месец беше кај нас, уверен е дека СП ќе се одржи со присуство на публика. Очекуваме милион нанвивачи од целиот свет“, рекла вишиот менаџер на Извршниот одбор на турнирот во Катар, Фатма ал Нуами.

СП во Катар ќе се игра од 21.ноември до 18.декември 2022 година.

Share

animeheaven es. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 23

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 8

SK8 the Infinity Episode 9

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 9

tải go88
Scroll to Top