Квартараро до пол-позицијата во Арагон

Квартараро до пол-позицијата во Арагон

пред 11 месец

Возачот на Петронас Јамаха Фабио Квартараро ја освои пол позицијата во пресррет на утрешната трка за Големата награда на Арагон. Иако имаше тежок инцидент на третиот слободен тренинг, поради што се движи со помош на патерица, Кварараро успеа да биде побрз од конкурентите во борбата за пол позицијата.

До возачот на Петронас Јамаха ќе стартува Маверик Вињалес на фабричката Јамаха. Квартараро беше побрз за 46 илјадити делови од секундата побрз од Вињалес. Првиот ред на стартот го комплетираше Кал Крачлоу на ЛЦР Хонда.

Британецот имаше за 12 илјадити делови од секундата подобро време од Франко Морбидели, кој пак беше подобар од Џек Милер (Прамак Дукати) и Жоан Мир (Сузуки).

Трката за Големата награда на Арагон утре ќе започне во 15 часот.

Share

Watch Miss Kobayashi's Dragon Maid Episode 13

Website https://animebee.to: Watch Xixing Ji Zhi Jijie Pian animebee Episode 22 english anime

Website https://twistmoe.net: Watch Peeping Life TV: Season 1?? twistmoe Episode 12 free anime

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Folkd: https://www.folkd.com/user/kissanimemx

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/gogoanimebe/

Scroll to Top