Квери условно казнет за бегството од Русија

Квери условно казнет за бегството од Русија

пред 4 месеци

Американскиот тенисер, Сем Квери, доби условна казна, бидејќи ги прекрши правилата на АТП. Квери, избега од Русија, додека се одржуваше турнирот во Санкт Петербург. Тој со сопругата и синот бил во Русија и сите биле позитивни на коронавирусот.

Наместо да остане во 14-дневна изолација, Квери со семејството успеал да излезе од Русија. Тој организирал приватен лет и преку ноќ го напуштил Санкт Петернург.

АТП му изрече шест месечна условна казна на Квери. Покрај тоа тој е казнет и парично, со 20.000 долари.

Share

AnimeDao animedao kissanime tv: Your Lie in April (https://animedao.nl/m/BKP) Episode 22

WCOStream wcostream one piece: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 3 (https://wcostream.cc/m/WXrr/ep-3)

Scroll to Top