Киксот на Симон ѝ донесе бод на Валенсија

Киксот на Симон ѝ донесе бод на Валенсија

пред 4 месеци

Фудбалерите на Валенсија и Атлетик Билбао, освоија по еден бод, откако во 13.коло, на „Местаља“, одиграа 2:2.

Валенсија беа подобри на теренот во првото, а Атлетик Билбао во вториот дел, па ремито реално го отсликува натпреварот.

Карлос Солер донесе предност за Валенсија, од пенал во 26.минута. Билабо, во второто полувреме, силно пристиснаа кон голот на Доменек и успеаја да направат пресврт. Виљарибле израмни во 55.минута, а ветеранот Раул Гасија од пенал во 79.минута го комплетираше пресвртот.

Сепак само четири минути подоцна, Ману Ваљехо, ја искористи лошата интервенција на голманот Симон и ги постави конечните 2.2.

Share

KissAnime watch anime dub: Umibe no Étranger Episode Full

AnimeFreak anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 5

Scroll to Top