Кирјос: Ѓоковиќ е будала

Кирјос: Ѓоковиќ е будала

пред 8 месеци

Контоверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос на социјалните мрежи повторно го нападна Новак Ѓоковиќ.

Очите на тенискиот свет се верени во Австралија, каде на 8.февруари треба да започне првиот Гренд слем во сезоната. Тенисерите и тенисерките пристигнаа во Австралија и веднаш сите се ставени во 14-дневен карантин.

Ѓоковиќ, вчера, побара од организаторите, учесниците да минат пократко во изолација, приватно сместување за сите…На овие негови барања организаторот одговори негативно.

Кирјос го коментираше ова барање на Ѓоковиќ, во првиот дел од видеото што го објави на Твитер. Вториот дел му е посветен на Бернард Томиќ и неговата девојка.

„Ѓоковиќ е будала“, вели Кирјос користејќи го зборот „tool“, што значи особа на која и недостига капацитет за да разбере дека е искористувана, или будала.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch B'T X gogoanime Episode 25 gogoanime softonic

Website https://animeflix.nl: Watch Knight's & Magic (Dub) animeflix Episode 13 animeflix the promised neverland

Website https://animepahe.cc: Watch Demon City Shinjuku animepahe Episode Full watch animes

KissAnime: CB Character: Nagai Gou World anime episode 3 online free at https://kissanime.mx assassination classroom kissanime

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimelol

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1620725/kissanimemx

Scroll to Top