Коларов одбил да влезе во игра против Шкотска

Коларов одбил да влезе во игра против Шкотска

пред 1 година

Фудбалската репрезентација на Србија доживеа фијаско против Шкотска, не успеа да се пласира на Европското првенство. Србите последен пат на ЕУРО играле пред 20 години.

Главната тема во италијанските и српските медиуми, неколку дена по тој натпревар е Александар Коларов.

Капитенот на Србија на подготвките на репрезентацијата призтигнал повреден. Српските медиуми пишуваат дека неколу часа пред натпреварот Интер со допис побарале Коларв да не игра. Поради тоа на неговото место во последната линија заигра Немања Гудељ.

Од друга страна нивните италијански колеги тврдат клубот на Коларов, во ниту еден момент не побарал од Србите, фудбалерот да не игра.

Инаку, иако не играл, селекторот на Србија сакал да го внесе Коларов во игра, во 119 минтута, за да шутира еден од пеналите. Како што пишува „Спортски журнал“, Коларов одбил да влезе во игра.

Шкотска ја доби пенал-серијата со 5:4 и се пласира на ЕУРО 2021.

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime free Attack on Titan Season 3

4 anime Attack on Titan

4Anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 36

Your Lie in April

4anime Naruto: Shippuden (Dub)

Scroll to Top