Колумбиец кој брани во Мексико пред трансфер во Интер

Колумбиец кој брани во Мексико пред трансфер во Интер

пред 8 месеци

Интер има во план да го засили тимот со голманот на мексиканскиот прволигаш Атлас. Клубот за 1.500.000 евра ќе го откупи од Атлас договорот на Камил Варгас.

Варгас има 31 година, а до доаѓањето во Атлас целата своја кариера, со исклучок на шест месеци во 2016 година, ја минал во родната Колумбија, во Депортиво од Кали.

Антонио Конте сметал дека Ваграс ќе му биде одлична замена на капитенот Самир Хандановиќ.

Share

ANIMEFLIX danganronpa animeflix: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 142

AniWatch anime sites: So I'm a Spider, So What? (https://aniwatch.pro/m/O6zp) Episode 14

Scroll to Top