Коронавирусот го одложи натпреварот Хјустон-Оклахома

Коронавирусот го одложи натпреварот Хјустон-Оклахома

пред 1 година

Вториот ден од почетокот на сезоната во НБА лигата, поради коронавирусот, одложен е натпреварот помеѓу Хјустон Рокитс и Оклахома сити Тандер.

НБА објави дека дошло до кршење на мерките и пропишаните протоколи во најсилната кошаркарска лига во светот.

Најпрвин, Џејмс Харден бил снимен во еден стриптиз-бар, со што г прекршил здравствените и безбедносните протоколи.

Веднаш потоа било утврдено дека тројца кошаркари на Хјустон се позитивни на коронавирусот.

Исто така во изолација биле испратени уште четворица кошаркари на Хјусотн, тие ќе ги чекаат резултатите од повторениот ПЦР тест.

Share

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime online WONDER EGG PRIORITY

That Time I Got Reincarnated as a Slime

GoGoAnime Attack on Titan

My Hero Academia Season 5 (Dub)

gogoanime pro My Hero Academia Season 3 (Dub)

Scroll to Top