Косово без првите ѕвезди во четврток во Скопје

пред 5 месеци

Капитенот на фудбалската селекција на Косово, Амир Рахмани кој е соиграч на Елиф Елмас во Наполи е позитивен на коронавирус. Оваа вест стигна денеска, по само еден час откако косовската Федерација објави дека и напаѓачот Ведат Муричи (поради неизлечена повреда) нема да биде на списокот на фудбалери кои во четврток на арената „Тодор Проески“ во Скопје ќе и се спротивстават на Македонија во полуфиналниот бараж дуел од Лигата на нации. Од претходно е познато дека на мечот со нашата селекција Косово ќе биде и без Милот Рашица, играчот на Вердер кој е задолжен за креација на нападите. Тројцата клучни играчи во таборот на Косово нема да бидат дел од дуелот во главниот град со што се олеснува работата за Пандев и другарите да обезбедат влез во бараж финалето и да се доближат на еден чекор до пласман на ЕП. Натпреварот меѓу Македонија и Косово во Лигата на нациите е в четврток од 20:45 часот. LATEST: Amir Rrahmani positive on #COVID19 . Get well soon captain. 🙏 pic.twitter.com/sPsd1iq1cN — Kosovan Football 🇽🇰 | 😷 (@kosovanfooty_EN) October 6, 2020

Share

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 1 at website https://gogoanime.be. See more a silent voice gogoanime

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 15 at Crunchyroll crunchyroll 14 days

Scroll to Top