Куман: Па нема да зборуваме за Суарез секогаш кога ќе постигне гол

Куман: Па нема да зборуваме за Суарез секогаш кога ќе постигне гол

пред 4 месеци

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, на прес-конференцијата пред натпреварот со Елче, уште еднаш истакнал дека не се покајал што му дозволил на Луис Суарез да го напушти клубот.

Луис Суарез, во четвртокот, со два гола им ја обезбеди победата на Атлетико во Еибар.

„Не сакам да разговарам на таа тема. Тој е одличен играч, но донесовме одлука. Нем да говориме за него секогаш кога ќе постигне гол“, рекол Куман.

Брселона утре, без Лионел Меси, од 16.15 часот ќе гостува во Елче.Share

AniWatch watch anime online: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 110 (https://aniwatch.pro/m/1MM/ep-110)

WCOStream free anime: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 20

Scroll to Top