Лаутаро Мартинез нема намера да се сели во Арсенал

Лаутаро Мартинез нема намера да се сели во Арсенал

пред 2 месеци

Лаутаро Мартинез нема намера да се пресели во Арсенал. Клубот од Лондон сериозно е заинтересиран за Аргентинецот, според некои медиуми Арсенал ги контактирале колегите од Интер.

Лаутаро ги спушти на земја челниците на Арсенал со изјавата дека би се преселил во Англија само во клуб што ќе настапува во Лигата на шампионите. Арсенал, пет години не е дел од елитнтното натпреварување.

Лаутаро Мартинез е играч на Интер од 2018 година. Неговиот трабсфер од Расинг изнесуваше 23 милиони евра. Во изминатите три сезони, Мартинез за Интер настапил на 132 натпревари, постигнал 49 голови.

Летово, со репрезентацијата на Аргентина, Лаутаро ја освои Копа Америка.

Share

AnimeBee: That is an UFO! The Flying Saucer anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

https://kissanime.mx tower of god kissanime

Website https://animeheaven.pro: Watch Hetalia World Series animeheaven Episode 48 animeheaven hunter x hunter

AnimeFreak: Nodame Cantabile: Nodame to Chiaki no Umi Monogatari anime episode Full online free at https://animefreak.ws my hero academia season 4 animefreak

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online

Upvidhansabhaproceedings gov: http://upvidhansabhaproceedings.gov.in/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Scroll to Top