Летот на Штох од 130 метри му донесе триумф во Инсбрук

Летот на Штох од 130 метри му донесе триумф во Инсбрук

пред 10 месеци

Полскиот ски скокач Камил Штох победи на третата етапа од новогодишната турнеја „Четири скокалници“ во Инсбрук.
Штох до победата стигна со два одличн скока.

По првиот круг Штох беше првопласиран, а во вториот „прелета“ 130 метри доволно за вкупно 261,6 поени и прво место.

Втор во Инсбрук беше Словенецот Анже Ланишек со 249,6 поени и скок од 123,5 метри во втората серија, а на третата позиција се пласираше Давид Кубацки со 248,3 поени.

Моментно првопласиран во Генерален пласман е Данецот Халвор Гренеруд пред Карл Гајгер и Камил Штох.

Натпреварувањето ќе биде завршено со скоковите во Бишофсхофен на 6 овој месец.

Share

AnimeBee: Fullmetal Alchemist: Brotherhood OVA Collection anime episode 4 online free at https://animebee.to anime

ANIMEFLIX: Katte ni Shirokuma anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix black butler

AnimeFreak: Eight Clouds Rising (Dub) anime episode 2 online free at https://animefreak.ws animefreaks anime

AnimeFLV: Submarine Super 99 anime episode 13 online free at https://animeflv.uk anime stream

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animeflixnl/?mode=preview

Forum feed-the-beast: https://forum.feed-the-beast.com/members/animefreakws.488024/#about

Scroll to Top