ЛЕ: Арсенал и Рома со пресврт-победи, Наполи дома загуби од „десеткуваниот“ Алкмар

ЛЕ: Арсенал и Рома со пресврт-победи, Наполи дома загуби од „десеткуваниот“ Алкмар

пред 3 месеци

Арсенал и Рома со пресврт во второто полувреме успеаја да стигнат до победи во првото коло од Лига Европа, додека Наполи немаше толку среќа и дома загуби од холандскиот АЗ Алкмар, тим кој имаше 9 фудбалери во аут со корона вирусот.

Во Виена, Рапид имаше 1:0 водство против Арсенал до 70-тата минута, кога во четири минути „топчиите“ обезбедија победа преку Давид Луиз и капитенот Пјер-Емерик Обамејанг.

Слично беше и во Швајцарија, каде што Јанг Бојс имаа 1:0 водство против Рома со гол од пенал од 14-тата минута. Бруно Переш израмни во 69. минута, пред албанскиот репрезентативец Мареш Кумбула да обезбеди победа во 74. минута.

На „Сан Паоло“, Наполи успеа да загуби од холандскиот АЗ Алкмар со 0:1 со голот на Дани де Вит во 57. минута. Најефикасно беше во Леверкузен, каде што Баер со 6:2 ја „растури“ Ница на Патрик Виеира.

ЛИГА ЕВРОПА, 1.КОЛО

ГРУПА А

ЦСКА Софија – ЦФР Клуж 0:2

Јанг Бојс – Рома 1:2

ГРУПА Б

Дандалк – Молде 1:2

Рапид Виена – Арсенал 1:2

ГРУПА Ц

Баер Леверкузен – Ница 6:2

Хапоел Бер Шева – Славија Прага 3:1

ГРУПА Д

Лех Познањ – Бенфика 2:4

Стандард Лиеж – Ренџерс 0:2

ГРУПА Е

ПАОК – Омонија 1:1

ПСВ Ајндховен – Гранада 1:2

ГРУПА Ф

Наполи – АЗ Алкмар 0:1

Риека – Реал Сосиедад 0:1

РАПИД ВИЕНА – АРСЕНАЛ

ЈАНГ БОЈС – РОМА

НАПОЛИ – АЛКМАР

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – НИЦА

РИЕКА – РЕАЛ СОСИЕДАД

ПСВ АЈНДХОВЕН – ГРАНАДА

ЛИЕЖ – РЕНЏЕРС

ЛЕХ – БЕНФИКА

ПАОК – ОМОНИЈА

ЦСКА СОФИЈА – ЦФР КЛУЖ

ДАНДАЛК – МОЛДЕ

Share

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (https://crunchyrollfree.com/m/mzGr) Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free trial 30 days

Naruto (https://gogoanime.be/m/kdrz) Episode 220 at website https://gogoanime.be. See more fairy tail gogoanime

Scroll to Top