Ливерпул го наградија Александер-Арнолд со нов договор

Ливерпул го наградија Александер-Арнолд со нов договор

пред 2 месеци

Трент Александер-Арнолд решил да го продолжи својот престој во Ливерпул со нов долгогодишен договор до 2025 година, на неколку недели пред стартот на новата сезона.

22-годишниот десен бек, кој е произлезен од академијата на клубот од „Енфилд“, стана клучен човек во тимот на Јирген Клоп од 2016 година, помагајќи да се освои Лигата на шампионите и Премиер лигата. Според „Тајмс“, англискиот репрезентативец ќе стане меѓу најплатените фудбалери на Ливерпул со четиригодишното продолжување на договорот.

„Почестен сум што добивам шанса и доверба од мојот клуб, и воопшто не размислував дали да продолжам. Ливерпул секогаш е добра опција за мене. Сигурен сум дека ќе останам и повеќе од овој договор. Ова е единствениот клуб кој го знам и тој е дел од моето семејство“, изјави Александер-Арнолд.

Бекот има 179 настапи со својот клуб, иако последната сезона не му беше најдобра по повредата која ја доби пред Европското првенство.

Share

Website https://animedao.nl: Watch Fairy Tail animedao Episode 175 animedao official site

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Dragonaut - The Resonance Episode 25

Website https://aniwatch.pro: Watch Kino's Journey: Tower Country aniwatch Episode Full free anime

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/359867

Tapas: https://tapas.io/kissanimecontact

Scroll to Top