Ливерпул го пратија Вилсон во Кардиф, а Елиот во Блекбурн

Ливерпул го пратија Вилсон во Кардиф, а Елиот во Блекбурн

пред 1 година

Ливерпул пратија двајца играчи на „калење“ во англискиот Чемпионшип – 23-годишниот Хери Вилсон замина на позајмица во Кардиф, додека 17-годишниот Харви Елиот, најмладиот стрелец во историјата на тимот, ќе ја помине сезоната во Блекбурн.

„Црвените“ сакаа да најдат постојан трансфер за Вилсон, а иако Барнли беа заинтересирани, сумата од 20 милиони фунти беше превисока. Наместо тоа, тој ќе ја помине сезоната во својот роден Велс за 1.2 милиони фунти по сезона. Вилсон има само два настапи за првиот тим на Ливерпул, еден во ФА купот во 2017 и еден во Карабао купот овој месец, а лани беше позајмен на Бурнемаут.

Блекбурн пак, го добија 17-годишниот англиски младински репрезентативец, Харви Елиот, кој го потпиша првиот професионален договор со „црвените“ во јули и имаше девет настапи за Ливерпул.

Share

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch me TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime online AniWatch JUJUTSU KAISEN

anime websites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 152

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)

Scroll to Top