Лигата на нации ќе се игра во „балони“

Лигата на нации ќе се игра во „балони“

пред 1 месец

Овогодишното издание на одбојкарската Лига на нации ќе се одржат во еден или два „балони“. Причина за ваквата одлука на Светската одбојкарска федерација (ФИВБ) е пандемијата со коронавирусот.

Планот е во „балонот“, да се играат натпреварите по групи, исто така во „балон“ ќе се игра и завршниот турнир.

Иако ќе се играат турнири во „балони“, планот на ФИВБ е да се одигра ист број натпревари како и претходно, станува збор за 130 натпревари во машка и женска конкуренција.

Share

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 8 at website https://funimationfree.com one piece stampede dubbed

Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 2 (https://animeplanet.cc/m/pZ88/ep-2) at AnimePlanet seven deadly sins anime planet

Scroll to Top