Лидс јунајтед и Алиоски го освоија Гудисон парк

пред 1 година

Лидс јунајтед, со Џани Алиоски во составот, ги однесе бодовите од Гудисон парк. Со голот на Рафиња, во 79.минута, Лидс го победи Евертон 1:0. Ова беше прва победа на Лидс јунајтед на теренот на Евертон во 30 годишната историја на Премиер лигата. Играчите на Лидс ја заслужија победата, бидејќи беа подобри во текот на целиот натпревар. Во првото полувреме големи шанси за Лидс не реализираа Бамфорд, Херисон и Рафиња. Евертон во првото полувреме, најдобрата шанса за Евертон ја имаше Дукуре. „Карамелите“ постигнаа два гола во првиот дел, преку Хамес Родригез и Ришарлисон кои беа поништени поради недозволени позиции во кои се наоѓаат играчите на Евертон. Лидс јунајтед во вториот дел преку Бамфорд го погодија дирекот од голот на Пикфорд. Во 79.минута, Рафиња, со прецизен удар, низ нозете на Годфри, успеа да го совлада Пикфорд. За Рафиња ова беше деби гол во Премиер лигата. Македонскиот репрезентативец Алиоски го одигра целиот натпревар. Слично како и против Арсенал, одлично си ја заврши својата работа на теренот. 

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 20

watch anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime websites Death Note

4Anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 3

Scroll to Top