Листата на желби на Покетино во ПСЖ – Меси, Ериксен, Али, Трипие…

Листата на желби на Покетино во ПСЖ – Меси, Ериксен, Али, Трипие…

пред 10 месеци

Додека се очекува официјалната промоција на Покетино на кормилото на ПСЖ, Аргентинецот веќе ја составил листата на желби. Медиумите во Европа доаѓаат до информација дека се подготвуваат големи промени на „Паркот на принцовите“.

Најзвучно име е Лионел Меси. Неговата судбина во Барселона засега е непозната. Доколку се реши за нов предизвик, ПСЖ е прв во редот, па следува Манчестер Сити.

Кристијан Ериксен е незадоволен од третманот во Интер. Деле Али исто така не е во прв план кај Мурињо, а третото име кое се споменува е Трипие од Атлетико Мадрид. Англискиот репрезентативец има добра репутација, но Чоло Симеоне сигурно не би го пуштил така лесно.

Share

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix god of highschool

Sora the Duck (https://4anime.biz/m/ZzWw) Episode 50

https://twistmoe.net twist.moe

Watch New Getter Robo (Dub) Episode 13

Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimelol

Scroll to Top