Лондонско дерби на „Боксинг деј“, Арсенал се надева на пресврт на сезоната

Лондонско дерби на „Боксинг деј“, Арсенал се надева на пресврт на сезоната

пред 10 месеци

Фудбалерите на Арсенал денеска од 18.30 часот на својот стадион со императивот победа го дочекуваат градскиот ривал, Челси – дерби на „Боксинг деј“.

На избраниците на Микел Артета во моментов не им се пишува добро во Премиерлигата оваа сезона, ништо не функционира според планираното, одбраната е трагична.

И нападот не делува ништо подобро. Капитенот Обамејанг кој е под знак прашалник за овој дуел не е ефикасен како минатата сезона, а Пепе и Лаказет се далеку од нивото на кое беа минатата сезона.

За разлика од „топчиите“, Челси со Лампард воспостави систем кој функционира. Искусниот Тијаго Силва командува со одбраната, тимот изгледа воиграно, а сопственикот Роман Абрамович има големи надежи.

Се очекува интересен дуел –Арсенал во потера по победа за враќање во сезоната, а Челси во пробив кон првите 4 позиции на табелата.

Share

Queen Millennia (Dub) Episode 26

Shin Dokonjou Gaeru: Dokonjou Yumemakura Episode Full

Arc the Lad Episode 26

Website https://aniwatch.pro: Watch Ranma ½: Big Trouble in Nekonron, China (Dub) aniwatch Episode Full watch anime free

Hypothes: https://hypothes.is/users/gogoanimelol

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/EN8JLD2A7TD7

Scroll to Top