Луис Суарез повторно тренира со тимот

Луис Суарез повторно тренира со тимот

пред 5 месеци

Најголемото засилување на Атлетико Мадрид во летниот преоден рок, Луис Суарез, повторно тренира со соиграчите. Уругваецот, поради коронавирусот, беше отсутен од тимот во изминатите три недели.

Без Луис Суарез, Атлетико, успеа да ги победи Барселона и Валенсија. „Јорганџиите“ се единствениот тим без пораз во Ла Лига. По девет одиграни натпревари имаат седум победи и две нерешени. Атлетико се втори на табелата, имаат два натпревари помалку од Реал Сосиедад.

Луис Суарез ќе биде во конкуренција за место во тимот, за натпреварот со Ваљадолид (утре, 18.30 часот) и потоа за решавачкиот меч во групата во Лигата на шампионите, против Слацбург (вторник, 21 часот).

Share

AnimeDao animedao my hero: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 5 (https://animedao.nl/m/9Q9/ep-5)

GoGoAnime gogoanime 10: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 8

Scroll to Top