ЛШ полувреме – Рашфорд пак ги фрустрира ПСЖ, Киеза со прв гол во ЛШ!

ЛШ полувреме – Рашфорд пак ги фрустрира ПСЖ, Киеза со прв гол во ЛШ!

пред 10 месеци

Дербито на петтото коло во Лигата на шампиони помеѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ засега не разочара, откако по првите 45 минути е 1:1 бидејќи двата тима со малку среќа стигнаа до голови.

ПСЖ, желни за одмазда против „ѓаволите“ по домашниот 1:2 пораз, први „удрија“ преку Нејмар во осмата минута по една одбиена топка, а Маркус Рашфорд трет меч во низа против „светците“ да постигне гол со многу среќа кога неговиот одбиен удар заврши во мрежата во 32. минута.

Во другите мечеви, Барса веќе има 3:0 водство кај Ференцварош, Оливие Жиру ги донесе Челси до 1:0 водство против Севилја, додека Јувентус има 1:0 против Динамо Киев благодарејќи на првиот гол во дресот на „бјанконерите“ на Федерико Киеза.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, 5.КОЛО, ПО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Борусија Дортмунд – Лацио 1:0

Клуб Бриж – Зенит 1:0

Ференцварош – Барселона 0:3

Јувентус – Динамо Киев 1:0

Манчестер јунајтед – ПСЖ 1:1

Севилја – Челси 0:1

Share

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Watch Mistin Episode 26

Watch Wounded Man Episode 5

A-Channel: +A-Channel Episode 11

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimelol/badges

Scroll to Top