Македонија од четвртиот „шешир“ ги чека противниците за пласман на СП

Македонија од четвртиот „шешир“ ги чека противниците за пласман на СП

пред 1 година

Завршувањето на натпреварите во Лигата на нации го одреди составот на „шеширите“, за европските квалификации, за пласман на Светското првенство во Каатар. Групите ќе бидат извлечени на 7.декември, а квалификациите ќе започнат во март наредната година.

Најголем губитник е селекцијата на Босна и Херцеговина, која со поразот од Италија, испадна од третиот во четвртиот „шешир“. Од овој „шешир“ противниците ќе ги чека и Македонија.

Во четвртиот „шешир“ уште се и Словенија, Црна Гора, Албанија, Бугарија, Белорусија, Израел, Грузија и Луксембург.

Состав на „шеширите“:

1. Белгија, Данска, Франција, Англија, Португалија, Италија, Шпанија, Хрватска, Германија, Холандија

2. Швајцарија, Полска, Шведска, Велс, Австрија, Украина, Турција, Србија, Словачка, Романија

3. Русија, Република Ирска, Норвешка, Унгарија, Чешка, Шкотска, Исланд, Северна Ирска, Финска, Грција

4. БиХ, Словенија, Црна Гора, Македонија, Албанија, Бугарија, Белорусија, Израел, Грузија, Луксембург

5. Ерменија, Кипар, Фарски острови, Азербејџан, Естонија, Косово, Казахстан, Литванија, Латвија, Андора

6. Молдавија, Малта, Лихтенштајн, Гибралтар, Сан Марино

Фото/FFM.mk

Share

free anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime.biz Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 283

free anime online JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

4anime. biz Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

free anime online 4Anime Attack on Titan Final Season (Dub)

tải go88
Scroll to Top