Малдини потврди дека Милан го сакаат Тован

Малдини потврди дека Милан го сакаат Тован

пред 10 месеци

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини признава дека фудбалерот од средниот ред на Марсеј, Флоријан Тован е „интересна цел“ во јануарскиот преоден рок, посебно од „економска гледна точка“.

„Росонерите“ подолго време се поврзувани со 27-годишниото крило, кое постигна три гола и имаше 5 асистенции во Лига 1 оваа сезона, посебно бидејќи неговиот договор завршува во јуни 2021 и засега тој ги одбива преговорите за продолжување на престојот на „Велодром“.

„Тој е фудбалер кој е блиску до крајот на својот договор, така што ќе биде интересен фудбалер од економска гледна точка. Се работи за фудбалер на високо ниво, иако има 27 години, и во споредба со тие кои ги донесовме последните две години е постар. Но, секогаш е потребен микс на млади и поискусни фудбалери. Ќе ја следиме ситуацијата“, изјави Малдини за францускиот „Телефут“.

Share

Website https://animetv.cc: Watch Darker than Black animetv Episode 25 anime tv kissanime

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter

AnimeBee: Brave Witches: Petersburg Grand Strategy anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

Kaibutsu Oujo: Konsui Oujo (Dub) Episode Full

Hashatit: https://www.hashatit.com/123152

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/gogoanimelol

Scroll to Top