Мајсторска акција на „италијанското“ трио – Пандев донесе водство за Македонија!

Мајсторска акција на „италијанското“ трио – Пандев донесе водство за Македонија!

пред 5 месеци

Македонија конечно ја „изработе“ одбраната на Грузија за да поведе со 1:0 во баражот за пласман на Европското првенство, откако тројцата фудбалери кои играат во Серија А, Горан Пандев, Елиф Елмас и Илија Несторовски имаа мајсторска акција за 1:0.

Креатор на акцијата беше фантастичниот Елмас, но и реакцијата на нашиот капитен, 37-годишниот Горан Пандев беше навистина „мајсторска“.

Share

AnimeFreak anime freaks anime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24 (https://animefreak.ws/m/dvMA/ep-24)

GoGoAnime the daily life of the immortal king gogoanime: Watch Bleach Episode 325 (https://gogoanime.be/m/60A/ep-325)

Scroll to Top