Менсел го продаде своето Ферари од 1989 за 3.2 милиони евра!

Менсел го продаде своето Ферари од 1989 за 3.2 милиони евра!

пред 2 месеци

Поранешниот Ф1 шампион, Најџел Менсел на аукција го продаде своето Ферари 640 со кое возеше во Ф1 сезоната во 1989 година за 3.6 милиони евра, користејќи ја криптовалутата Хималајски долар (ХДО).

Британецот го продаде болидот диајниран од Џон Барнард, со кој стигна до две победи и шест подиуми во 1989, кога беше четврт во генерален пласман, преку аукциската куќа „Сотбис“.

И покрај тоа што пазарот на критповалути во последните недели доживеа колапс со паѓање на вредноста на повеќе криптовалути за повеќе од 50 отсто, ХДО валутата остана на идентичен 1:1 однос со американскиот долар.

Share

sunwin game sunwin sunwin club

tải sunwin apk tải sunwin sunwin.apk mới nhất

tải sunwin

tải sunwin

sunwin tài xỉu

Scroll to Top