„Меси е на друго ниво, секогаш е чекор пред другите“

„Меси е на друго ниво, секогаш е чекор пред другите“

пред 11 месец

Лионел Меси е најдобриот играч во светот, тврди неговиот сонародник и соиграч во репрезентацијата на Аргентина, Лаутаро Мартинез во интервју за официјалната интернет страница на УЕФА.

„Лео повеќе го знам како соиграч од репрезентацијата на Аргентина, отколку како ривал“, рекол Лаутаро.

„Го кажав тоа во минатото, ќе го повторам и сега, тој е најдобриот фудбалер во светот. Не прави сите горди фактот што тој е Аргентине, сите учиме од него. Мислам дека тој е ниво над сите. Поинаку ја разбира играта од сите останати, секогаш е чекор пред другите“.

Лаутаро Матинез долго време се поврзуваше со трансфер во Барселона, на крајот тој остана во Интер.

Share

Slayers Movie 2 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/1mR) Episode Full

Lupin III: Green vs. Red (https://twistmoe.net/m/k65v) Episode Full

Cute Executive Officer (https://animeheaven.pro/m/zDaX) Episode 1

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimebe/

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimelol

Scroll to Top