Меси со својот 600. гол донесе победа за Барса

пред 5 месеци

Лионел Меси го постигна својот 600. гол во дресот на Барселона (во само 636 натпревари), помагајќи им да стигнат до тешка 1:0 победа над Леванте, за малку надеж за Каталонците по поразите од Кадиз во Шпанија и од Јувентус во Лигата на шампионите.

На Каталонците им беше потребно долго време да го скршат отпорот на Леванте, откако по многуте пропуштени шанси, Меси во 76. минута доби одлична топка од Френки де Јонг за рутински да го совлада противничкиот голман.

Со победата, Барса се искачи на осмото место на табелата со 17 поени, дури 9 зад лидерите Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид, додека Леванте останува во зоната за испаѓање на 18. место со 11 поени.

Share

AnimeDao a silent voice animedao: Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://animedao.nl/m/wNM) Episode 25

ANIMEFLIX animeflix site: Attack on Titan Season 3 (https://animeflix.nl/m/oDb3) Episode 12

Scroll to Top