Мизеријата на Шалке продолжи со Баер – 26 меча без победа!

Мизеријата на Шалке продолжи со Баер – 26 меча без победа!

пред 9 месеци

Шалке утна пенал и ја продолжи неверојатната мизерна серија во Бундеслигата на 26 меча без победа, откако дома загубија со 0:3 од Баер Леверкузен.

Славниот клуб од Гелзенкирхен сега е на само пет меча од неславниот рекорд од 31 меч без победа во Бундеслигата кој го држи Тасманија Берлин во сезоната 1965/66, откако последен пат славеа во јануари, односно пред пандемијата на КОВИД-19.

Малик Тиав си постигна автогол уште во десеттата минута, пред Јулијан Баумггартлингер во 67. минута да зголеми на 0:2. Сепак, Шалке имаа шанса да го намалат ова водство четири минути подоцна со досуден пенал, но Стивен Скрзибски двапати не успеа да го погоди голот. Патрик Шик во 78. минута стави точка на натпреварот.

Share

Website https://animebee.to: Watch Fighting Beauty Wulong animebee Episode 25 gogoanime

AnimeKisa: IDOLiSH7: Second Beat! anime episode 15 online free at https://animekisa.in anime sites

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

My Little Pony: Friendship Is Magic Season 5 (Dub) (https://animeflix.nl/m/vgxZ) Episode 26

Ko-fi: https://ko-fi.com/kissanimemx0987

Issuu: https://issuu.com/gogoanimelol

Scroll to Top