Мик Шумахер ќе добие шанса во Хас покрај Мазепин?

Мик Шумахер ќе добие шанса во Хас покрај Мазепин?

пред 9 месеци

Британските Ф1 медиуми тврдат дека Никита Мазепин речиси сигурно го има обезбедено местото во тимот на Хас, каде што негов колега ќе биде синот на Михаел Шумахер, Ф2 возачот Мик Шумахер.

Алфа Ромео денеска потврди дека и следната сезона ќе биде со истите возачи, Кими Раиконен и Антонио Џовинаци, што значи дека нема место за Шуми Јуниор и покрај огромната поддршка од матичната компанија Ферари. Затоа, американскиот тим Хас, еден од корисничките имови на Ферари е најреалната опција.

21-годишниот Мазепин подолго време е кандидат за влез во Формула 1, бидејќи има огромна финансиска поддршка од неговиот татко, рускиот милијардер Дмитриј Мазепин, кој „тежи“ над 7 милијарди долари.

Рускиот милијардер Мазепин го купува Рено за неговиот син да има каде да вози?

Share

KissAnime kissanime official website: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 9 (https://kissanimeonline.com/m/7w7/ep-9)

ANIMEFLIX animeflix mha: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 19 (https://animeflix.nl/m/Ylyb/ep-19)

Scroll to Top