Минималец на Бразил против Египет, Мексико ја декласира Кореја, Јапонија на пенали го доби Нов Зеланд

Минималец на Бразил против Египет, Мексико ја декласира Кореја, Јапонија на пенали го доби Нов Зеланд

пред 2 месеци

По Шпанија и олимписките селекции на Јапонија, Мексико и Бразил обезбедија пласман во полу-финалето на турнирот во Токио.

Бразил со еден постигнат гол успеа да го елиминира Египет во четврт-финалето. Голот на одлука го постигна Куња во 37.минута. Асистент беше најдобриот стрелец на турнирот Ришарлисон.

Јапонија и Нов Зеланд патникот во полу-финалето го решија во пенал серијата, откако по 90 и 120.минути игра немаше голови.

Мексико ја декласира Јужна Кореја со 6:3. Кордова и Мартин постигнаа по два гола за Мексико, а по еднаш меѓу стрелците се запишаа Ромо и Агире.

Мексикот во полу-финалето ќе игра против Бразил, а Јапонија против Шпанија. Натпреварите ќе се одиграат во вторник.Share

More! Ojamajo Doremi: Secret of the Frog Stone Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Bunny Drop animedao Episode 11 animedao demon slayer

Watch anime online for free at AnimeKisa animekisa

AniWatch: Birth anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime stream

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/359867

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1386717

Scroll to Top