Митревски повторно ја има најдобрата одбрана во ЛШ

пред 2 години

Репрезентативните голмани Никола Митрвски и Борко Ристовски блеска синоќа на дуелот помеѓу Вардар и Порто (25:25) во Лигата на шампионите. Голманот на Вардар, Ристовски имаше 17 одбрани, додека неговиот помлад колега, Митревски, на голот на Порто одбрани 11 удари. Митрвски, против Вардар ја потврди одличната форма во која се наоѓа. Неговата двојна одбрана против Ловро Јотиќ, според ЕХФ, е најдобра во ова коло. Митревски и во претходната рунда ја имаше најдобрата одбрана. Покрај одбраната на Митревски, ЕХФ ги издвои и одбраните на Иван Пешиќ (Мешков Брест), Филип Ивиќ (Цеље), Никлас Ландин (Кил) и Торбјорн Бергеруд (Флансбург).

Share

anime to watch. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime websites Bleach (Dub)

stream anime online Redo of Healer

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 146

watch animes One Piece (Dub)

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 21

tải go88
Scroll to Top