Можна е 14-дневна пауза во Премиер лигата

Можна е 14-дневна пауза во Премиер лигата

пред 9 месеци

Челниците на Премиер лигата ќе ја разгледаат опцијата, првенството да биде прекинато на две недели. Во Англија, расте бројот на заразени од вирусот Ковид-19, а во Премиер лигата на последните тестирања, во клубовите, имало 18 заразени.

Коронавирусот го одложи натпреварот помеѓу Евертон и Манчестер сити, а според медиумите не е сигурно дека ќе се одиграат вечерашните натпревари Тотенхем-Фулам и Ливерпул-Њукасл.

Еден од оние кои побарале пауза од две недели е и менаџерот на ВБА, Сем Алардајс.

„Загрижен сум за себе и за фудбалот. Безбедноста е поважна од фудбалот. Слушам дека новиот сој на вирусот се шири побргу од оригиналниот вирус. Во овој случај правилно е да направиме пауза. Имам 66 години не сакам да добијам Ковид“, рекол Алардајс по поразот на ВБА од Лидс.

Share

All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku TV (Dub) (https://twistmoe.net/m/KKgm) Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch Buzzer Beater 2nd Season animeflix Episode 13 animeflix hello world

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Myspace: https://myspace.com/gogoanimebe

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimebe

Scroll to Top