Можна е 14-дневна пауза во Премиер лигата

Можна е 14-дневна пауза во Премиер лигата

пред 1 година

Челниците на Премиер лигата ќе ја разгледаат опцијата, првенството да биде прекинато на две недели. Во Англија, расте бројот на заразени од вирусот Ковид-19, а во Премиер лигата на последните тестирања, во клубовите, имало 18 заразени.

Коронавирусот го одложи натпреварот помеѓу Евертон и Манчестер сити, а според медиумите не е сигурно дека ќе се одиграат вечерашните натпревари Тотенхем-Фулам и Ливерпул-Њукасл.

Еден од оние кои побарале пауза од две недели е и менаџерот на ВБА, Сем Алардајс.

„Загрижен сум за себе и за фудбалот. Безбедноста е поважна од фудбалот. Слушам дека новиот сој на вирусот се шири побргу од оригиналниот вирус. Во овој случај правилно е да направиме пауза. Имам 66 години не сакам да добијам Ковид“, рекол Алардајс по поразот на ВБА од Лидс.

Share

aniwatch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AniWatch Dragon Ball (Dub) Episode 148

AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Tokyo Revengers Episode 23

AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 8

Scroll to Top