Монако ги „збудале“ Бордо – три гола за три минути!

Монако ги „збудале“ Бордо – три гола за три минути!

пред 4 месеци

Монако стигна до убедлива 4:0 победа над Бордо во дербито на деветтото коло во француската Лига 1 на неверојатен начин, откако во првото полувреме чудесно успеаја да им дадат три гола за само три минути.

Висам Бен Једер во 28. минута беше прецизен од белата точка за 1:0, само две минути подоцна Желсон Мартинс, за во 31. минута Кевин Воланд да го комплетира „колапсот“ на Жирондинците. Воланд во 58. минута зголеми на 4:0 за целосна доминација на тимот на Нико Ковач.

Со победата, Монако ја прекина низата од три меча без победа, и се искачи на 7. место на табелата со 14 поени, додека Бордо се на 12. место со 12 поени.

ЛИГА 1, 9.КОЛО

Монако – Бордо 4:0

Сент-Етјен – Монпелје 0:1

Анжер – Ница 0:3

Дижон – Лориен 0:0

Ним – Мец 0:1

Ремс – Стразбур 2:1

Share

Our Last Crusade or the Rise of a New World (https://kissanimeonline.com/m/D33v) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kiss animes

Bleach (Dub) Episode 366 at AnimePlanet anime planet hunter x hunter

Scroll to Top