Монпелје пријави 12 заразени со коронавирусот

Монпелје пријави 12 заразени со коронавирусот

пред 7 месеци

Фудбалскиот клуб Монпелје објави дека 12 членови на клубот се заразиле со коронавирусот. Осум од заразените се фудбалери, а четворица се членови на стручниот штаб.

Коронавирусот се повеќе се шири низ Франција. Властите повторно во ведоа полициски час во најголемите градови.

Спортските клубови секојдневно пријавуваат по некој заразен, а во моментов алармантна е ситуацијата во кошаркарскиот клуб Асвел и фудбалскиот клуб Монпелје.

Монпелје во недела треба да му гостува на Монако во третото коло во Лига 1, меѓутоа прашање е дали натпреварот ќе се одигра.

Клубот не ги соопшти имињата на заразените фудбалери.

Share

AniWatch aniwatch: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 23

ANIMEFLIX animeflix dragon ball z: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (https://animeflix.nl/m/bl52) Episode 26

Scroll to Top