Навивачите го бираат најдобриот играч во Премиер лигата

Навивачите го бираат најдобриот играч во Премиер лигата

пред 9 месеци

Повеќе од 100 новинари гласале за да биде скратена листата на кандидати за најдобар играч во Премиер лигата. На листата останаа седум имиња, а најдобриот ќе го изберат навивачите.

Во конкуренција за најдобар во 2002 година останаа четворица играчи на Ливерпул и по еден на Астон Вила, Манчестер сити и Манчестер јунајтед.

Тоа се Вирџил ван Дајк, Џордан Хендерсон, Садио Мане, Мохамед Салах, Џек Грилиш, Кевин Де Брујне и Маркус Рашфорд.

Името на победникот ќе биде објавено на 21.декември, овде можете и вие да гласате.

Share

Detective Conan OVA 11: A Secret Order from London (https://animeflv.uk/m/BAyw) Episode Full

GoGoAnime: Suntory Minami Alps no Tennensui anime episode 3 online free at https://gogoanime.be gogoanime website reddit

Watch Cardcaptor Sakura (Dub) Episode 70

https://animeflix.nl animeflix ponyo

Animeflixnl simplesite: http://animeflixnl.simplesite.com/

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimebe

Scroll to Top