Навивачи на Манчестер јунајтед го блокирале влезот во тренинг-центарот

Навивачи на Манчестер јунајтед го блокирале влезот во тренинг-центарот

пред 6 месеци

Навивачи на Манчестер јунајтед, во четвртокот, го блокирале влезот во клупскиот тренинг-центар.

„Ние одлучуваме кога ќе играте“, „Глезери одете си“ и „51% МУФЦ“, пишува на транспарентите кои ги истакнале навивачите. Последниот транспарент асоцира на германскиот модел, според кој навивачите се мнозински сопственици на фудбалските клубови.

Навивачите барале да се сретнат со менаџерот Оле Гунар Солскјер. Норвежанецот одбил, но потоа излегол пред навивачите заедно со своите помошници Мајкал Керик и Дарен Флечер и еден од најисјусните фудбалери Немања Матиќ, кој успеал да ја смири ситуацијата.

Навивачите го потсетиле Солскјер, дека тој во 2005 година бил против семејството Глејзер да го преземе клубот.

 

Share

Website https://animeflv.uk: Watch Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls - Almost Daily __! Sort of Live Video animeflv Episode Full anime online

Website https://animeflix.nl: Watch Astro Boy (1980) (Dub) animeflix Episode 51 i want to eat your pancreas animeflix

Website https://animepahe.cc: Watch The Chronicles of Rebecca animepahe Episode Full anime pahe

Website https://gogoanime.be: Watch Chocolate Underground gogoanime Episode 13 gogoanime 10

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws

Scroll to Top