Наинголан во 96. минута спаси поен за Каљари во луд меч

Наинголан во 96. минута спаси поен за Каљари во луд меч

пред 3 години

Раџа Наинголан даде гол во 96. минута за да им донесе на Каљари 2:2 реми на гостувањето кај Сампдорија, откако клубот од Сардинија прими два гола за две минути во финишот на мечот за да им избега трета победа во низа.

Каљари водеше со 1:0 со голот на Жоао Педро во 11. минута, пред Самп да направи неверојатен камбек и во 78. минута преку Бартош Бережински и 80. минута преку Маноло Габијадини да направат пресврт и да поведат со 2:1. Сепак, тука не беше крајот, и Наинголан, кој во јануари се врати на Сардинија спаси важен поен за својот тим.

Каљари се 17-ти со 22 поени, само два повеќе од Торино во првото место кое води во Серија Б, додека Сампдорија се на 10. место со 32 поени.

Share
Scroll to Top